Pripomienkovanie návrhu zákona

Plné znenie navrhovaného zákona je zverejnené na pripomienkovanie na stránke „Návrh zákona“.

Pripomienkovanie bude prebiehať v 2 fázach:
1.) Pripomienkovanie zákona odbornou verejnosťou
2.) Hlasovanie za zverejnené pripomienky k návrhu zákona

1.) Ako pripomienkovať návrh zákona?

Pripomienkovanie navrhovaného zákona v paragrafovom znení prebieha na stránke „Návrh zákona“  a je dostupné len pre užívateľov, ktorí stránku prezerajú na počítači / notebooku. Pripomienkovanie návrhu nie je podporované na mobilných zariadeniach.

Komentovať je možné slovné spojenia, vety, odseky, či celé paragrafy zákona. K pridaniu komentára nie je potrebná registrácia. Text, ku ktorému sa Vaša pripomienka vzťahuje, stačí označiť potiahnutím myšou. Po vyznačení textu, ktorý chcete pripomienkovať, je k tomu, aby bol komentár zverejnený, potrebné vyplniť nasledovné údaje:

  • Vaše meno a priezvisko,
  • Váš e-mail,
  • znenie pripomienky (povinné).

Po odoslaní komentára sa pripomienka k zákonu nezobrazí na stránke ihneď. Komentár bude zverejnený až po jeho schválení editorom a tento proces môže trvať aj niekoľko hodín.  Redaktori návrhu zákona si vyhradzujú právo neuverejniť komentáre s nevhodným alebo hanlivým obsahom.

Po schválení komentára sa pripomienka zobrazí vedľa vyznačeného textu na mieste, kde bol komentár pridaný. V komentári je zverejnené len meno človeka, ktorý návrh zákona pripomienkoval, jeho e-mail nebude zverejnený. Pripomienkovať návrh zákona je možné do 30.04.2019. Po tomto dátume bude možné len prezerať zverejnené komentáre a hlasovať za ne.

2.) Ako hlasovať za pripomienky k návrhu zákona?

Od spustenia stránky až do 31.05.2019 môžete svoj názor vyjadriť nielen pridávaním komentárov k návrhu zákona, ale aj hlasovaním za jednotlivé pripomienky.

Môžete hlasovať za viac rôznych pripomienok, ale za každú pripomienku je možné hlasovať len raz. Každý hlas je overený e-mailom, ktorý zadáte pred odoslaním hlasu. Na e-mail dostanete overovací link a až po kliknutí naň bude Váš hlas započítaný. Identita hlasujúcich nebude zverejnená. Na stránke bude uverejnený len počet hlasov, ktoré jednotlivé pripomienky dostali.